Čunovo

Prvním známým spotem pro riversurfing na východ od našich hranic je umělá vlna, která je součástí velkého vodáckého areálu Divoká Voda Čunovo. Po téměř dvou letech práce slovenských a rakouských inženýrů byla v roce 2012 dokončena. Je určena začátečníkům i pokročilým jezdcům.

Ačkoliv to vypadá jednoduše, stavba umělé vlny je velmi složitá věc. Neexistuje žádný přesný návod na úspěšnou realizaci a každé místo si žádá jiné řešení. Na světě bohužel dopadlo nezdarem několik velmi dobře připravených projektů. Naštěstí na Slovensku se vše vydařilo a tak si můžete na cestu do Bratislavy přibalit i surf. Velkou výhodou vlny vybudované ve vodáckém areálu je možnost  regulovat průtok vody.  Sami si zvolíte množství vody, které na překážku tvořící vlnu pustíte. Další vychytávkou je možnost hýbat s jednotlivými částmi překážky a tím dávat vlně různý tvar a sílu. Surfování na takové vlně není tolik závislé na rozmarech přírody a narozdíl od normální řeky se dá přesně naplánovat.

Vlna je pravidelně využívána surfaři ze Slovenska a Rakouska. Na stránkách areálu Divoká Voda najdete časy, kdy je vlna v provozu a kolik vás ježdění bude stát. Díky kvalitnímu zázemí a ubytovací kapacitě přímo v areálu nebo v nedaleké Bratislavě je vlna často využívána pro pořádání závodů, campů a dalších akcí.


Mapa